“Об’єднання українців в Сувалках” організовано в 2020 році. Головною метою організації була інтеграція українців, що проживали в Сувалках, до життя польського суспільства. Відбувалося це перш за все через культурні заходи – концерти, фестивалі, вистави, які влаштовували активні члени організації, до співпраці залучалися і українці, і поляки.

В лютому 2022 року на базі Організації почав роботу Пункт інформації та допомоги українцям, що постраждали від російської агресії. Протягом року в Пункті приймають біженців, які прибувають в м. Сувалки з різних регіонів України, він став справжнім українським центром у місті.

Сьогодні наша команда, що складається з консультантів, психолога та волонтерів, щодня проводить консультації з різних питань та реалізує проекти для українців і за участі українців. Ми надаємо інфомаційну, психологічну, продуктову допомогу, проводимо майстеркласи за різною тематикою для дітей та дорослих – рукодільні, кулінарні, вокальні і танцювальні.

В переліку активностей особливою популярністю користуються Група здоров’я для особ старших, Клуб конверсаційний, майстеркласи з рукоділля в різних техніках, уроки польської мови і Клуб настільних ігр для підлітків. Тож головна мета “Об’єднання українців в Сувалках” лишається незмінною – сприяти інтеграції українців в суспільне та культурне життя міста.